Ki olvas minket

Oldalainkat 126 vendég és 0 tag böngészi

Szombathely, ISEUM Rally után…- Pirelli Kupa 2015 - forrás: rvo.hu

Szombathely, ISEUM Rally után…

Szombathelyen indult az idei murvaszezon a már jól ismert gyorsasági szakaszokon. Az első nap még csak az ORB versenyzői IMG_4975-650x433 (1)küzdöttek a bajnoki pontokért a változatos minőségű szakaszokon. Míg a Söptei út mellett lévő Rally-katlan teljesen száraz felülettel várta a versenyzőket, addig a Káld melletti, farkaserdői szakasz az előző napok esőzéseinek köszönhetően vizesebb, néhol sáros részekkel, lazább féktávokkal tette nehézzé a megfelelő gumiabroncs kiválasztását. Mint ahogy lenni szokott a mezőny egy része jól, a másik része kevésbé jól választott.

A Rally 2 mezőnye vasárnap reggel csatlakozott be a versenybe, számukra a vasárnapi 8 gyorsasági szakasz teljesítése volt a feladat, amit derekasan meg is oldottak.

A versenyt megelőző csütörtökön az Autógumiplaza egy tesztet szervezett a PIRELLI-s versenyzőknek, ahol zárt, biztonságos IMG_4970-650x433körülmények között mindenki kipróbálhatta, beállíthatta autóját. Sokaknak ez volt az egyetlen lehetősége, hogy murvás pályán tesztelhesse gumiabroncsait, autóját és ismerkedjen a murvás pályák jellegzetességeivel. Köszönjük azoknak, akik éltek a lehetőséggel, sok hasznos tapasztalatra tettünk szert segítségükkel.

Az ORB mezőnyének kiírt PIRELLI Kupa értékelésébe az ISEUM Rally az indulók alacsony száma miatt nem számít bele.

Az ORB mezőnyében a leggyorsabb PIRELLI-s versenyző, az abszolút harmadik helyen végző ifj. Tóth János volt, R5-ös Peugeot img_0087208-al. Spitzmüller Csaba végig technikai problémákkal küszködve az abszolút hetedik helyen ért célba, akit a nyolcadik helyen Balogh János, a 3-as géposztály harmadik helyezettje követett.

Az R5-ös Fiestával első murvaversenyét teljesítő Kovács Antal a tőle már megszokott „csúszkálós” stílusában is beért az abszolút értékelés 13. helyére. Sok van még az autóban, gumikban és természetesen bennük is.

Fogasy Gergelyék idén minden versenyre más autóval érkeztek és ez nem feltétlenül előny, de lehetőségeikhez képest szépen autózva teljesítették a versenyt. Szorosan mögöttük érkezett célba Markó Gergő, Horváth Balázs, Maricsek Miki.

img_0127Klausz Kristóf egyenletes teljesítménnyel, biztosan nyerte a kétkerék meghajtásúak versenyét és egyben az 5-ös kategóriát is. Az 5-ös kategóriában versenyzett Szebellédi László is, aki életében először a csütörtöki teszten ment murvás felületen versenyautóval, ezért külön gratulálunk a versenyen nyújtott teljesítményéhez. Schuck Janiék problémákkal küszködve, de az 5-ös kategóriában pontszerző helyen teljesítették a versenyt.

A Rally 2 abszolút győztese a Berényi László – Papp Tamás páros lett, nagyszerű, megbízható és látványos versenyzéssel.IMG_9981-650x433

Berényi László: „Nagyon vártuk már a szombathelyi megmérettetést! Kíváncsiak voltunk, hogy a Pirelli gumik hogyan működnek a laza talajon! A Pirelli K sorozatának 6-os keménységét használtuk az Autogumiplaza javaslatara és mondhatom nem bántuk meg, mert folyamatosan kiváló tapadással tudtunk versenyezni és ez hozzásegített minket az abszolút első hely megszerzéséhez!”